Skype İngilizce Dersleri ile Konuşma Egzersizi

skype İngilizce konuş

Kolay İngilizce öğrenmek için bu güne kadar birçok alternatifi test etmiş olabilirsiniz. Bunlardan ilk akla gelen bir İngilizce kurs programına yazılmaktır. Ancak İngilizce kurs programlarının çoğu, okullarda izlenen eski metotların bir devamı niteliğinde, ders kitapları okuyup gramer kurallarına takılıp kalınarak eğitim-öğretim vermeye gayret ettiğinden dilediğiniz olumlu sonucu görememenize sebep olmuş olabilir. Dahası çok yüksek maliyetlere göğüs gererek kayıt olunacak özel İngilizce kursları, iş yaşamı içinde koşturan insanlar için pek pratik bir yol değildir.

Kursa gitmeden İngilizce öğrenmek için bir takım kitapları alıp, İngilizce dil bilgisi kurallarını öğrenmeye ve de İngilizce kelimeler ezberlemeye çalışıyor olmak da istediğiniz başarıyı sağlamamış olabilir. Bu durumda artık, İngilizce öğrenmenin yegane yolunun yurt dışına gitmek olduğuna inanmaya başlamış olabilirsiniz.

Ama bu haklı bir kanaat değildir. Hiç bir şekilde yurt dışına gitmediği halde akıcı İngilizce konuşan pek çok insan mevcut. Ayrıca İngilizce eğitimi için başka bir ülkeye çıktığı halde İngilizce konuşamadan geri dönenleri de hatırlamakta fayda var.

Yabancı ülkelerde İngilizce öğrenmek güzel bir uygulama olabilir. Bunun için ilk olarak temel düzeyde İngilizce anlayıp, derdinizi anlatabilecek bilgiye vakıf bir biçimde yurt dışına çıkmak lazımdır. Eğer böyle olmazsa oldukça problemli bir süreç ve büyük bir olasılıkla başarısızlıkla son bulacak bir tecrübe yaşamak kaçınılmazdır. Yurt dışı eğitim kurslarının çok yüksek maliyetlerini de göz önünde bulundurduğunuz zaman, işte bu hususta kararınızı vermeden önce çok daha akıllıca olan Skype sitesi üzerinden konuşarak İngilizce öğrenme alternatifini düşünmek faydalı olacaktır.

Skype İngilizce Konuşarak Öğren

Bu linke tıklayıp erişebileceğiniz konuşarak öğren yöntemi, ana dili İngilizce olan eğitimciler ile pratik konuşma eğitimleri sunan internet üzerinden bir program olarak düşünebilirsiniz. Normal İngilizce kurslarındaki dersliklerde sadece hafta içi ya da hafta sonu yapılan 3-4 saat süren İngilizce konuşma gruplarının aksine işte bu programda: yalnızca hafta içi 10 dk,yirmi dk veya otuz dakika süren eğitimler alabiliyorsunuz. Bir başka ifadeyle hafta içi Beş gün süresince ayarladığınız bir saatte kendi ana dili İngilizce olan eğitmen ile karşılıklı İngilizce konuşma pratiği yapıyorsunuz. Başta bu zaman çok kısa gibi görünebilir lakin, ders direk sizinle işlendiği için 10 kişilik bir sınıfla aldığınız derslerle hemen hemen benzer bir hesaba geliyor.

Diğer İngilizce kurs programlarından farkı:

  • İnternet üzerinden eğitim
  • Eğitmenle karşılıklı pratik konuşma
  • Ana dili İngilizce olan eğitmenler
  • İyi hazırlanmış bir eğitim izleme sistemi
  • Ücretsiz Deneme Dersi

Konuşarak öğren (İnter İngilizce) sistemini bedava test edebilirsiniz. İşte bu bağlantıya tıklayıp ücretsiz deneyin formunu doldurmak yeterli. Daha sonra kursun Türkiye tarafından birisi sizi arayıp bir takım genel bilgiler verdikten sonra kendi ana dili İngilizce olan bir eğitmen ile yapacağınız deneme konuşması için size elverişli bir saat belirliyor. Belirlenen saatte yabancı eğitimci sizi yurt dışından arayarak İngilizce durumunuzu ölçmek adına yaptığınız iş, sevdiğiniz şeyler gibi bir takım sorular yöneltiyor. Seviye durumunuz hakkında Türkiye şubesinden bilgi alabileceğinizi aktarıp görüşmeyi sonlandırıyor. Sonrasında Konuşarak Öğren Türkiye görevlisi sizi telefonla arayıp üyelik işlemleri hakkında size ayrıntılı bilgi aktarıyor.

Ücretsiz Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Burayı Tıklayın!

Konuşarak Öğren Programının İşleyişi

skype İngilizce konuşKonuşarak Öğren programına üye olduğunuz zaman tarafınıza bir giriş şifresi veriyorlar. Verilen şifre vasıtasıyla sisteme girdiğiniz zaman geçmiş ve gelecek derslerinizin içeriğini, öğretmeninizin değerlendirme notlarını ve bununla birlikte İngilizce çalışmalarrınızda kullanabileceğiniz bazı kaynakları görebiliyorsunuz.

İlk olarak dersleri gün içerisinde sizin ayarladığınız zaman içerisinde gerçekleştiriyorsunuz. Bu size çok büyük bir kolaylık ve esneklik sağlıyor. Kısacası bir İngilizce kursuna gitmek amacıyla yollarda zaman kaybı olmuyor. Konuşarak öğren eğitimleri Skype ile yapılıyor. Örneğin 20 dakikalık bir kurs tercih ettiyseniz ve saati 08.30 olarak belirlediyseniz. Hafta içi her gün 08.30’da yabancı öğretmeniniz sizi Skype’dan arıyor ve 08.50’ye dek ders yapıyorsunuz.

Derse ilk başladığınızda birazcık genel konulardan konuşma pratiği yapıyorsunuz. Sonrasında öğrenci sayfanızdan ulaşabileceğiniz her gün için İngilizce seviyenize göre ayarlanmış bir eğitim konusu işlemeye başlıyorsunuz. Ders konularına ait okuma parçaları ve de ingilizce kelime listeleri bulunuyor. Dersle ilgili öğretmeniniz size bir takım sorular soruyor ve karşılıklı konuşma pratiği gerçekleştiriyorsunuz. Dersin sonunda eğitmeniniz yapmış olduğunuz yanlışları size anlatıyor. Dersin bitiminde öğretmen, öğrenci panelinize söylediği yanlışlarınızı yazarak yaptığınız çalışmalarla alakalı puanlar veriyor.

Ayrıca gerçekleştirdiğiniz tüm pratik konuşma dersleri programa kaydediliyor. Böylece istiyorsanız ders görüşmelerinizi bilgisayarınıza indirip istediğiniz vakit bir daha dinleyerek işlediğiniz konuları pekiştirip yanlışlarınızı süratli bir şekilde telafi edebiliyorsunuz.

Konuşarak öğren online İngilizce programında öğretmeninizden memnun değilseniz Türkiye şubeyi arayarak eğitmen değiştirilmesini isteyebililyorsunuz. Aynı zamanda program süresince belirli sayıda ders erteleme ve eğitim dondurma hakkınız var. Bu şekilde yoğun olduğunuz ya da acil bir işiniz olduğunda işte bu haklarınızı kullanıp dersleri yine kendi programınıza göre belirleyebiliyorsunuz.

Ücretsiz Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Tıklayın!

Başlangıç Seviyesi İçin İngilizce Eğitim Seti

Konuşarak Öğren programı içerisinde her ne kadar başlangıç seviyesi bulunsa bile, Skype üzerinden yapılan İngilizce konuşma derslerinde yabancı eğitmenlerle iletişim kurabilmek adına belli bir miktar temel İngilizce seviyesine sahip olmak gerekiyor. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için öncelikle kendini ifade edebilecek ve günlük konuşma İngilizcesini anlayacak kadar İngilizce seviyesinde olmalarını öneriyoruz.

Yeni başlayanlar için de, Rahat İngilizce programını tavsiye ediyoruz. Bu İngilizce setinde bulunan gramer eğitimleri ve konuya özel olarak hazırlanmış mini hikaye derslerini dinleme yoluyla etkili bir şekilde ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda mini hikaye mp3 derslerinde kullanılan bol tekrarlı dinle ve cevapla yöntemi ile daha ilk başlangıç seviyesinden itibaren kendi kendinize dinleme ve de konuşma pratiği yapma imkanı bulacaksınız.

Temel İngilizce Eğitim Seti İndirmek İçin Burayı tıklayın!

Sıfırdan başlayan biri, Rahat İngilizce setini ortalama 2 buçuk 3 ay içinde tamamlayabilir. Söz konusu eğitim setini tamamladıktan sonra iyi bir intermediate seviye İngilizce temeline gelmiş olacaksınız. Sonrasında Konuşarak Öğren programı bedava deneme dersine girip programa üyelik yaptırmak için kararınızı netleştirebilirsiniz. Şuan da hali hazırda İngilizce seviyem intermediate düzeyde diyorsanız, hemen aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz deneme dersi için formu doldurabilirsiniz.

Bedava Deneme için Burayı tıklayın!

Online İngilizce Öğrenme Dersleri

Online İngilizce öğrenme

Son zamanlarda teknolojide yaşanan gelişmeler ve internetin yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla birlikte online İngilizce öğrenme imkanları da hızlı bir şekilde artmıştır. Bu sayede okullarda yeterinde kendini geliştirememiş, kursa gitme imkânı bulamamış veya çeşitli sebeplerle İngilizce öğrenememiş olan insanlar internet üzerinden yayın yapan çeşitli sitelerden faydalanarak İngilizce öğrenme fırsatı bulmuşlardır.

Ülkemizde iş alanlarının çoğalması ve uluslararası ticaretin artmasıyla birlikte yabancı dil bilgisine olan ihtiyaçta artmıştır. Uluslararası bir dil olarak kabul gören İngilizceyi bilmek son derece önemlidir. Her ne kadar “zorunlu eğitim” döneminde İngilizce dersleri verilse de, iş hayatına başlandığında ve geleceğe adım atıldığında o İngilizcenin yetmediği gerçeği ortaya çıkar.

Online İngilizce öğrenmeBu yazımızda bahsedeceğimiz site, tıpkı bizim sitemiz gibi İngilizcenin en etkili bir şekilde kullanılabilmesi ve anadil gibi konuşulabilmesi için dersler vermektedir. İnternet sitesi üzerinden günün her saati hizmet veren bu site; bireyin İngilizce konusunda yeterliliğini ölçer ve o doğrultuda seviyeler belirler. Gerek kariyer hedefleri konusunda dil öğrenmek isteyen bireyler, gerekse diğer ülkedeki insanlarla her anlamda iletişim kurmak isteyenlerin ilk ziyaret ettikleri adres http://ingilizcekonusmak.blogspot.com.tr/ adresidir. Bireyler bu site üzerinden online İngilizce öğrenme için belirlenmiş olan seviyeleri basamak basamak çıkarken, her seviyede gerekli dilbilgisi, gramer vb dersleri alıp, videoları izler ve testleri çözer; bu aşamaların olması bireylere bilgi açısından çok şey kazandırır.

Şimdilerde sıkça duyduğumuz cümlelerden biri de “İngilizce biliyorum ama konuşamıyorum” sözüdür. Bireyin dilbilgisinin ve kelime hazinesinin yüksek olması çoğu zaman pek işe yaramaz, bu durumun üstesinden gelmek isteyenler siteyi aktif olarak kullanabilir ve oradaki bilgiler ışığında, İngilizceyi akıcı ve etkili bir şekilde kullanabilir.

Online İngilizce Öğrenme

Online İngilizce öğrenme seçenekleri sunan web sitesi; henüz çok yeni olan öğrencilerine; kolay örnekler ve grammer bilgileri sunar, buradaki amaç; yeni başlayan öğrencilerin gözünü korkutmadan ve hayal kırıklığına uğratmadan İngilizce öğretmektir. Bu site üzerinden çokça insan İngilizce öğrenmiş ve kolaylıkla bu dili konuşma imkânı bulmuşlardır. İngilizce dil öğrenimine ilk başlayacak olan insanlar; araştırma yaparken adresine de göz gezdirmelidir, çünkü en güncel İngilizce eğitimini bünyesinde barındıran bu siteyi kullanacak olan insanlar, bu siteden gayet memnun kalacaktır. Siz de Online İngilizce dersleri ile İngilizce konuşmak istiyorsanız sitemize ve bu web adresine sıkça uğrayıp videoları ve makaleleri inceleyebilirsiniz.

Ayrıca sitede, İngilizce öğreniyorum diyenlere eğitim setleri önerilerine de yer verilmiştir. Böylece size en uygun eğitim setini inceleyebilir ve bilgisayarınıza indireceğiniz mp3 formatındaki dersleri dinleyerek İngilizce öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılarımız:

İngilizce Konuşmayı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu yazıda, İngilizce bilmekle İngilizce konuşmak arasındaki farkı açıklamaya ve “anlıyorum ama konuşamıyorum” ifadesinin neden bu kadar yaygın olduğunu anlatmaya çalışacağız. İngilizce öğrenmekle, bisiklet sürmeyi öğrenme arasındaki ilişki nedir? Sizlere biraz garip bir soru gibi gelebilir. Ama bu ikisi arasında gerçekten çok büyük bir ilişki vardır. Nasıl olduğuna biraz daha yakından bakalım.

Bisiklet sürmeyi nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Bunu bir değerlendirin. Bisiklet okuluna katıldınız mı? Bisiklete binmeyi öğrenmek için bir sürü ders kitaplarını mı ezberlediniz?

Tekrar tekrar çalıştığınız bisiklet sürme kurallarını hatırlıyor musunuz? Bunları anımsamıyorsunuz değil mi? İyi, çünkü biz de hatırlamıyoruz. Kimse bisiklete binmeyi okuyarak öğrenmez. Bisiklete binmeyi, uygulayarak öğrendiniz.

ingilizce-konusmak nasil ogrenilirDüştünüz, tekrar denediniz. Her defasında düştünüz fakat daha sonraki denemenizde biraz daha ilerlettiniz. Dengenizi sağlamayı öğrenmeye başladınız. Bisiklete binmenin oldukça basit hale geldiği zamana dek; gün geçtikçe daha güvenli ve başarılı bir şekilde bisiklete binmeye başladınız. Bunu uygulayarak öğrendiniz. İngilizce konuşmak da aynı teknikle başarılabilir.

İyi İngilizce konuşmak için ne yapıyorsunuz? Hızlı İngilizce konuşmaları daha iyi anlamak için ne yapıyorsunuz? Daha emin ve güzel konuşmak için ne yapıyorsunuz?

Doğru uygulamayı yapmak, başarılı bir İngilizce konuşmanın sırrıdır. Çok daha iyi İngilizce konuşmak için daha fazla konuşmak lazımdır. İngilizce konuşmaları daha kolay anlamak için, daha fazla dinlemek gerekir. İşte bu öyle bir konu ki, İngilizce öğretmenlerinin bile büyük bölümü bu durumu bilmiyor. Onlar sizden, ezber yaparak öğrenmenizi istiyorlar. Dil bilgisi kurallarını talim ederek öğrenmenizi söylüyorlar.

İşte bu başlangıç aşaması için faydalıdır. Ancak, başlangıç seviyesinden ileriye geçtiğinizde artık gramere ihtiyacınız olmayacak. Ders kitapları ve gramer talim ederek akıcı İngilizce konuşamazsınız. Bunu yalnızca konuşarak yapabilirsiniz. İşte bu da İngilizceyi hayata geçirmek demektir. İşin doğrusu İngilizceyi kullanmak, bir tecrübe kazandırır. Tecrübe de sizin İngilizceyi çok daha güzel konuşmanızı sağlar.

Şimdi, bu derslerle neler öğreneceğinizi ve ne öğrenmeyeceğinizi biraz daha detaylı açıklamak istiyorum. Rahat İngilizce setindeki hikayeleri dinleyerek kulaklarınızı eğitirsiniz. Dinle ve cevapla interaktif konuşma dersleriyle İngilizce konuşmanızı ilerletirsiniz. Gramer odaklı derslerimizde İngilizce dil bilgisi öğrenirsiniz. Grameri kullanacaksınız, çalışmayacaksınız. Biz İngilizce konuşma ve dinlemeye yoğunlaşıyoruz. Çünkü odaklanmış uygulamalar hedefe ulaştıran en kısa yollardır. Rahat İngilizce eğitim seti, odaklanmış eylemleri yapmanız ve sonuç almanız için sizlere ışık tutar.

İngilizce konuşma pratiği yapmak, bir çalışma partneri olmaksızın çok zordur. Bunun çözümü Rahat İngilizce setidir. Aktif konuşma hikâyeleriyle yalnız olsanız dahi, İngilizce konuşma yeteneğinizi ilerletebilirsiniz. Söz konusu hikayeler, diğer kursların uyguladığı bilindik zevksiz dinle ve tekrarla eğitimleri değildir.

Bizim interaktif İngilizce konuşma derslerimizle, yalnızca dinleyip tekrar etmezsiniz. Dinle ve tekrarla tekniği, orjinal İngilizce konuşma olmuyor. Bizim benzersiz hikaye derslerimizde, hikayeyi anlatanla konuşursunuz. Bu sette dinle ve tekrarla yöntemini değil, dinle ve cevapla tekniğini kullanacaksınız. Rahat İngilizce seti sizin daima konuşacağınız birisi olur. Mevcut konuşma zamanınızı artırmak, İngilizce konuşmanızı ilerletmenin tek yoludur.

Derslerinizi bilgisayarınıza, telefon veya mp3 çalarınıza yükleyebilir, dilediğiniz mekanda ve zamanda İngilizce dinleme ve konuşmanızı ilerletebilirsiniz. Yolda işe giderken, evde temizlik yaparken, yemek yaparken, egzersiz yaparken dersleri dinleyebilirsiniz.

Mp3 formatındaki sesli derslerle, İngilizce pratik yapma ve de İngilizce hedefleriniz için yol almak oldukça kolaydır. Play düğmesine dokunun, dinleyin ve konuşun. İşte bu kadar kolay. Rahat İngilizce kursunu satın aldığınızda gerekli olan her şeyi anında bilgisayarınıza yükleyip başlayabilirsiniz. Kargo beklemenize gerek yok. Bir defa ödeme yaparak hemen şimdi derslerinizin tümünü alabilirsiniz.

Şimdi 3 alternatifiniz var:

Herhangi bir şey yapmayabilirsiniz. Eski yöntemlerle öğrenmeye devam edersiniz. Fakat asla arzuladığınız gibi akıcı İngilizce konuşamazsınız.

İngilizce konuşulan bir ülkeye giderek kendinizi İngilizceyle kuşatabilirsiniz. Eğer zamanınız ve paranız mevcutsa bunu yapabilirsiniz. Fakat birçok kişi için işte bu pek olası değildir.

Rahat İngilizce programını deneyerek, harika akıcı bir İngilizce konuşmanın öz güvenini ve saygınlığını kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tercih sizindir. Ama umuyorum ki İngilizce öğrenmek için daha kolay bir teknik olduğunu farkedebilir ve bunu yapabilirsiniz. Şayet herhangi bir sorunuz varsa bize her zaman yazabilirsiniz. Sizin düşüncelerinizi ve sorularınızı öğrenmeyi çok isteriz ve size yardımcı olabilmek için varız.

Hayat kısa! Artık ertelemeyin. Seyahat etmek, arkadaş edinmek ve ayrıca sağlam bir şekilde işinizi geliştirmek için İngilizcede Uzmanlaşın.