İngilizce Konuşmayı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu yazıda, İngilizce bilmekle İngilizce konuşmak arasındaki farkı açıklamaya ve “anlıyorum ama konuşamıyorum” ifadesinin neden bu kadar yaygın olduğunu anlatmaya çalışacağız. İngilizce öğrenmekle, bisiklet sürmeyi öğrenme arasındaki ilişki nedir? Sizlere biraz garip bir soru gibi gelebilir. Ama bu ikisi arasında gerçekten çok büyük bir ilişki vardır. Nasıl olduğuna biraz daha yakından bakalım.

Bisiklet sürmeyi nasıl öğrendiğinizi hatırlıyor musunuz? Bunu bir değerlendirin. Bisiklet okuluna katıldınız mı? Bisiklete binmeyi öğrenmek için bir sürü ders kitaplarını mı ezberlediniz?

Tekrar tekrar çalıştığınız bisiklet sürme kurallarını hatırlıyor musunuz? Bunları anımsamıyorsunuz değil mi? İyi, çünkü biz de hatırlamıyoruz. Kimse bisiklete binmeyi okuyarak öğrenmez. Bisiklete binmeyi, uygulayarak öğrendiniz.

ingilizce-konusmak nasil ogrenilirDüştünüz, tekrar denediniz. Her defasında düştünüz fakat daha sonraki denemenizde biraz daha ilerlettiniz. Dengenizi sağlamayı öğrenmeye başladınız. Bisiklete binmenin oldukça basit hale geldiği zamana dek; gün geçtikçe daha güvenli ve başarılı bir şekilde bisiklete binmeye başladınız. Bunu uygulayarak öğrendiniz. İngilizce konuşmak da aynı teknikle başarılabilir.

İyi İngilizce konuşmak için ne yapıyorsunuz? Hızlı İngilizce konuşmaları daha iyi anlamak için ne yapıyorsunuz? Daha emin ve güzel konuşmak için ne yapıyorsunuz?

Doğru uygulamayı yapmak, başarılı bir İngilizce konuşmanın sırrıdır. Çok daha iyi İngilizce konuşmak için daha fazla konuşmak lazımdır. İngilizce konuşmaları daha kolay anlamak için, daha fazla dinlemek gerekir. İşte bu öyle bir konu ki, İngilizce öğretmenlerinin bile büyük bölümü bu durumu bilmiyor. Onlar sizden, ezber yaparak öğrenmenizi istiyorlar. Dil bilgisi kurallarını talim ederek öğrenmenizi söylüyorlar.

İşte bu başlangıç aşaması için faydalıdır. Ancak, başlangıç seviyesinden ileriye geçtiğinizde artık gramere ihtiyacınız olmayacak. Ders kitapları ve gramer talim ederek akıcı İngilizce konuşamazsınız. Bunu yalnızca konuşarak yapabilirsiniz. İşte bu da İngilizceyi hayata geçirmek demektir. İşin doğrusu İngilizceyi kullanmak, bir tecrübe kazandırır. Tecrübe de sizin İngilizceyi çok daha güzel konuşmanızı sağlar.

Şimdi, bu derslerle neler öğreneceğinizi ve ne öğrenmeyeceğinizi biraz daha detaylı açıklamak istiyorum. Rahat İngilizce setindeki hikayeleri dinleyerek kulaklarınızı eğitirsiniz. Dinle ve cevapla interaktif konuşma dersleriyle İngilizce konuşmanızı ilerletirsiniz. Gramer odaklı derslerimizde İngilizce dil bilgisi öğrenirsiniz. Grameri kullanacaksınız, çalışmayacaksınız. Biz İngilizce konuşma ve dinlemeye yoğunlaşıyoruz. Çünkü odaklanmış uygulamalar hedefe ulaştıran en kısa yollardır. Rahat İngilizce eğitim seti, odaklanmış eylemleri yapmanız ve sonuç almanız için sizlere ışık tutar.

İngilizce konuşma pratiği yapmak, bir çalışma partneri olmaksızın çok zordur. Bunun çözümü Rahat İngilizce setidir. Aktif konuşma hikâyeleriyle yalnız olsanız dahi, İngilizce konuşma yeteneğinizi ilerletebilirsiniz. Söz konusu hikayeler, diğer kursların uyguladığı bilindik zevksiz dinle ve tekrarla eğitimleri değildir.

Bizim interaktif İngilizce konuşma derslerimizle, yalnızca dinleyip tekrar etmezsiniz. Dinle ve tekrarla tekniği, orjinal İngilizce konuşma olmuyor. Bizim benzersiz hikaye derslerimizde, hikayeyi anlatanla konuşursunuz. Bu sette dinle ve tekrarla yöntemini değil, dinle ve cevapla tekniğini kullanacaksınız. Rahat İngilizce seti sizin daima konuşacağınız birisi olur. Mevcut konuşma zamanınızı artırmak, İngilizce konuşmanızı ilerletmenin tek yoludur.

Derslerinizi bilgisayarınıza, telefon veya mp3 çalarınıza yükleyebilir, dilediğiniz mekanda ve zamanda İngilizce dinleme ve konuşmanızı ilerletebilirsiniz. Yolda işe giderken, evde temizlik yaparken, yemek yaparken, egzersiz yaparken dersleri dinleyebilirsiniz.

Mp3 formatındaki sesli derslerle, İngilizce pratik yapma ve de İngilizce hedefleriniz için yol almak oldukça kolaydır. Play düğmesine dokunun, dinleyin ve konuşun. İşte bu kadar kolay. Rahat İngilizce kursunu satın aldığınızda gerekli olan her şeyi anında bilgisayarınıza yükleyip başlayabilirsiniz. Kargo beklemenize gerek yok. Bir defa ödeme yaparak hemen şimdi derslerinizin tümünü alabilirsiniz.

Şimdi 3 alternatifiniz var:

Herhangi bir şey yapmayabilirsiniz. Eski yöntemlerle öğrenmeye devam edersiniz. Fakat asla arzuladığınız gibi akıcı İngilizce konuşamazsınız.

İngilizce konuşulan bir ülkeye giderek kendinizi İngilizceyle kuşatabilirsiniz. Eğer zamanınız ve paranız mevcutsa bunu yapabilirsiniz. Fakat birçok kişi için işte bu pek olası değildir.

Rahat İngilizce programını deneyerek, harika akıcı bir İngilizce konuşmanın öz güvenini ve saygınlığını kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tercih sizindir. Ama umuyorum ki İngilizce öğrenmek için daha kolay bir teknik olduğunu farkedebilir ve bunu yapabilirsiniz. Şayet herhangi bir sorunuz varsa bize her zaman yazabilirsiniz. Sizin düşüncelerinizi ve sorularınızı öğrenmeyi çok isteriz ve size yardımcı olabilmek için varız.

Hayat kısa! Artık ertelemeyin. Seyahat etmek, arkadaş edinmek ve ayrıca sağlam bir şekilde işinizi geliştirmek için İngilizcede Uzmanlaşın.

“İngilizce Konuşmayı Nasıl Öğrenebilirim?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.