İngilizce Öğrenmede En Etkin Yol

prensip3Rahat İngilizce Eğitim Seti prensiplerinden üçüncüsü olan, İngilizce öğrenmenin en kolay ve doğal yoludur. İnsan beyninin bir dili öğrenmek için en sevdiği yöntem bu yöntemdir ve aslında hepimizin çocukken ana dilimizi öğrenmede farkında bile olmadan kullandığımız yoldur.

Nedir bu yöntem?

Aslında son derece basit. Dinlemek. Rahat İngilizce Eğitim Seti, bu prensibinde, İngilizce öğrenmek isteyenlere, İngilizceyi gözlerinizle değil kulaklarınızla öğrenin der. Çocukların hiç okuma yazma öğrenmeden ana dillerini öğrendikleri gibi. Okuyarak İngilizce öğrenilmez mi? Elbette öğrenilir ancak; akıcı İngilizce konuşabilmek için bu yeterli değildir. Akıcı konuşabilmenin en iyi yolu dinlemektir.

İngilizce öğrenmek ve akıcı konuşabilmek için, dinlediklerinizin anlama kabiliyetinizin gelişmesi gerekmektedir. Bu yeteneğinizi geliştirmek için de sürekli dinlemek gerekmektedir. İngilizce dinleyerek gramer de öğrenebilirsiniz.

Peki Ne ve  Nasıl Dinlemek Gerekir?

Bu noktada da iki önemli husus bulunmakta. İlki, dinlediğiniz ya da okuduğunuz İngilizce metnin kolay olmasıdır. Yani çok fazla bilinmeyen kelime olmaması ve sürekli olarak sözlükten yararlanma ihtiyacı hissetmemeniz gerekmektedir. Eğer çok sık sözlük ihtiyacı duyuyorsanız, dinlediğiniz ya da okuduğunuz metin, sizin için zor demektir.

İkici husus ise, dinlediğiniz metnin ilginizi çeken bir konuya sahip olmalıdır. İçeriği sizi sıkacak bir metinden ziyade dinlerken keyif alacağınız konular olmalıdır. Yani İngilizce’yi sırf mecbur olduğunuz için öğrenmeye çalışmak işinizi zorlaştıracaktır.

Yeni başlayanlar çocuk hikayeleri ile başlayabilir. Bu tarz hikaye kitaplar hemen hemen tüm kırtasiyelerden temin edilebilir. Bu hikayelerle birlikte cd lerde bulunmaktadır. Dilerseniz bu tip cd lerden de yararlanabilirsiniz.

Rahat İngilizce web sitesi için buraya tıklayın.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.