İngilizce Öğrenmek İstiyorum Diyorsanız Bunu Yapın

İngilizce Öğrenmek İstiyorum Diyorsanız Bunu Yapın

İngilizce öğrenmek istiyorum ama nereden başlasam, hangi metodu kullansam bilemiyorum mu diyorsunuz? Yıllarca okulda İngilizce dersleri görüp kurslara gittiği halde, harıl harıl gramer kitapları okuyup kelimeler ezberlediği halde akıcı İngilizce konuşamayan arkadaşlarınızı görünce ister istemez kafanız karışmış olabilir.

O halde siz öyle bir şey yapın ki, emekleriniz ve harcadığınız zaman boşa gitmesin. En etkili ve kolay İngilizce öğrenme yöntemini daha ilk baştan itibaren kullanarak beynimizin sevdiği dil becerisi kazanma yöntemleriyle konuşarak öğrenmeye başlayın. Ayrıca bu yazıyı çevrenizde İngilizce öğrenmek istiyorum diyen diğer arkadaşlarınızla da paylaşmayı unutmayın. Hadi şimdi bunu nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

Pratik İngilizce Öğrenmek İstiyorum

Eğitim kitaplarından İngilizce öğrenmeye çalışmanın doğal bir neticesi, İngilizceyi bilmek ancak konuşamamaktır. Sınavlarda gördüğünüz İngilizce kelimeler ve de cümleleri belki anlayabilirsiniz. Ama dinlediğini anlama ve kafada tercüme yapmadan İngilizce konuşma hususunda aynı olumlu sonuçları elde edemeyebilirsiniz.

Kolay ve etkili İngilizce öğrenme konusunda bizim tavsiyemiz, beynimizin benimsediği dil öğrenme metodu olan dinleme yoluyla ve de konuşarak öğrenmektir. Bunu yapabilmek için sıradan dersler dinlemektense belli bir amaca yönelik olarak konuşma becerilerini geliştirmek üzere hazırlanmış içerikleri dinlemek çok hızlı netice almamızı sağlayacaktır.

Aşağıdaki videoda en iyi İngilizce öğrenme metodu olan mini hikaye soru cevap çalışmasıyla nasıl hızlı ve etkili neticeler alacağınızı anlatmak istiyoruz. Bu videonun Youtube sitesindeki açıklama kısmındaki linke tıklayıp Temel bilgiler 1. bölüm çalışma dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yeri gelmişken Rahat İngilizce Youtube Kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Mini Hikaye Tekniği ile Konuşarak İngilizce Öğrenme

Bu videoda sizinle İngilizce pratik çalışması yapacağız. İngilizce gramer konularını veya kelimelerin anlamını bilmek yeterli olmuyor. Asıl önemli olan bildiğimiz şeyleri otomatik bir biçimde anlamak ve de konuşabilmektir.

Örneğin İngilizce öğrenme aşamasının ilk konularından olan İngilizce zamirler konusunu biliyorsunuz diyelim. Fakat konuşmaya çalıştığınız zaman onları akıcı bir biçimde kullanamıyorsanız yeteri kadar pratik çalışması yapmadınız demektir.

Hemen şimdi özel bir yöntem uygulayarak zamirlerle ilgili İngilizce dinleme ve konuşma çalışması yapacağız. Videoyu tamamladığınızda, İngilizce zamirleri nasıl otomatik bir şekilde anlayıp konuşabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

İngilizcede pratik çalışması dediğimiz zaman genel olarak; Dinleme, yani işittiğini anlama ve de konuşma becerilerini ilerletmeyi kastediyoruz. İşte bu yeteneklerimizi ilerletip otomatikleştirmek adına mini hikaye soru cevap tekniğini kullanacağız.

Dinle ve cevapla İngilizce pratik çalışmasında tam olarak şunları yapacağız:

  1. Önce bir takım İngilizce ifadeler dinleyeceksiniz.
  2. Daha sonra bu cümlelerle alakalı basit sorular gelmeye başlayacak.
  3. Hemen arkasından doğru cevapları göreceksiniz…

Yapmanız gereken, cevaplar açılmadan evvel işte bu soruların yanıtını yüksek sesle söylemeye çalışmak.

Birinci denemenizde yanıtları söyleyemiyorsanız yalnızca dinleyin. Bu çalışmayı tekrarlı bir biçimde yapacağız. Ve daha sonraki dinlemelerde cevapları yüksek sesle çabucak söylemeye çalışın.

Mini hikaye İngilizce konuşma pratiği çalışmasında dinleyeceğiniz cümlelerin anlamını bilmiyorsanız, videonun sonunda bu konunun dil bilgisi ve ekstra derslerini paylaşacağım. Bu derslerle, pratik çalışmamızda duyduğunuz her şeyin ne anlama geldiğini ve de dil bilgisi konusunu çok kolay bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Evet arkadaşlar mini hikaye soru cevap pratik çalışması dersimizi bitirdik. Umuyorum ki bu yöntem hoşunuza gitmiştir. Bu çalışmadaki amacımız, dersin dil bilgisi konusu olan İngilizce zamirleri otomatik olarak kullanabilmek, anlayıp konuşabilmek. Bunu gerçekleştirebilmenin tek yolu da bol tekrar yapmaktan geçiyor.

Bu Derslerle Nasıl Tekrar Yapılır?

Hemen şimdi videonun youtube sayfasında bulunan açıklama kısmındaki bağlantıya tıklayarak bu dersin tüm çalışma dosyalarını bilgisayarınıza indirin. İndireceğiniz dosyaların aralarında;

  • Bir adet dil bilgisi konu anlatımı
  • Bir tane extra dersi ve
  • 1 adet kısa hikaye dersi mevcut.

İngilizce öğrenmek istiyorumDersler mp3 formatında dinleme dosyalarından oluşmaktadır. Aynı zamanda her dinleme dersinin bir de pdf biçiminde yazılı dokümanı mevcut. Az önce ingilizce pratik çalışmamızda duyduğunuz cümleleri anlamadıysanız, öncelikle extra dersini birkaç defa dinleyin. Böylece dinlediğiniz her bir şeyi sözlük dahi kullanmaya ihtiyaç duymadan anlayabileceksiniz.

İndirdiğiniz dersleri en az bir hafta süresince her gün, bol tekrarlı olarak dinleyin. Özellikle mini hikaye İngilizce pratik dersini daha çok dinleyin. Sorulara yüksek sesle, gittikçe daha çabuk ve kendinizden emin bir biçimde cevaplarınızı söyleyin. Bu metodu tekrarlı bir şekilde kullanmaya devam ettikçe, İngilizce konuşma refleksi edinmeye başlayacaksınız…

Yeri gelmişken size sormak istiyorum. Sizce dil bilgisi çalışarak mı, yoksa dinleyerek ve İngilizce pratik yaparak mı daha kolay  öğrenebiliriz. Cevabınızı ve görüşlerinizi alt taraftaki yorum bölümüne yazarsanız memnun olurum.

Youtube Video Dersleri İle Etkili ve kolay İngilizce Öğrenme

Arkadaşlar İngilizce öğrenmek istiyorum diyen herkese Youtube videolarını kullanmalarını öneriyoruz. Bildiğiniz gibi Youtube, dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. İşte bu nedenle internet üzerinden İngilizce öğrenmek amacıyla kullanabileceğiniz yegane platformlardan birisidir.

İngilizce anlatım ve anlama becerilerini geliştirebileceğiniz binlerce kaliteli video derslerini Youtube sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca Rahat İngilizce eğitim seti Youtube kanalımıza da abone olarak videolarımızı beğenirseniz memnun oluruz.

Rahat İngilizce Youtube kanalımızda; Kolay ingilizce ders anlatımları, pratik çalışmaları, kolay ve hızlı İngilizce öğrenme teknikleri paylaşıyoruz. Siz de pratik ve kolay İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, yeni videolarımızdan hemen haberdar olmak için Youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın.

 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.