Neden İngilizce Öğreniyorum, Ne İşime Yarayacak?

Neden İngilizce Öğreniyorum, Ne İşime Yarayacak?

Neden yabancı dil öğreniyoruz? Türkçe konuşmak neyimize yetmiyor? Yıllardır İngilizce öğreniyorum ama sınıfı geçmekten başka ne işime yarayacak ki? diye kendimize sorarız bazen. Aslında bu sorulara verilecek yanıt, biraz bizim hayat felsefemizle doğrudan ilgili olmakla birlikte, başarımızı da doğrudan etkileyen başlıca faktördür. Ne demişler; “bir lisan bir insan, iki lisan iki insan”.

Günümüzde yabancı dil biliyor olmak, özellikle de İngilizce öğrenmek geçmişe kıyasla daha ehemmiyetli duruma gelmiştir. Çünkü teknoloji ve elektronikde ve bilhassa da internet teknolojisinde gelmiş olduğumuz yer hayatımızı yep yeni bir yere getirmiş durumdadır. Artık saniyeler içerisinde dünyanın öbür ucundaki insanlarla haberleşebiliyoruz. Sosyal yaşam kadar iş yaşamı da bu gelişmelere uyum sağlamış, bütün kıtalara mal ve hizmet ihracatı yapar duruma gelmişlerdir.

Online İngilizce Öğreniyorum

İnternet ve teknolojide yaşanan bu gelişmeler İngilizce öğrenmeyi daha önemli hale getirdiği gibi, bununla birlikte daha kolay hale de indirgemiştir. İngilizce öğrenmek adına bundan sonra ingilizce dil kurslarına binlerce lira para vermenize ya da uzun seneler yurt dışında kalmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden daha kolay ve etkili bir biçimde online İngilizce öğrenmek imkan dahilindedir.

online İngilizce öğreniyorumBizler de işte bu sayfada, kolay İngilizce öğreniyorum diyenler için bir takım faydalı içerikler paylaşacağız. Elbette internet ortamında çok fazla kaynak içinden hangisini takip etmeliyim notasında kararsız olanlar da bu şekilde aradıkları cevapları bulmuş olacaklardır.

Paylaşacağımız içerikler içinde İngilizce videolar, İngilizce gramer, mp3 formatında İngilizce dersleri ve daha birçok faydalı İngilizce dersleri bulunacaktır. Özellikle eski eğitim programının aksine, gramer odaklı bir eğitim-öğretim anlayışı değil, pratik uygulama ve dinleme ağırlıklı bir eğitim-öğretim yöntemini tavsiye ettiğimiz için söz konusu pratik ve dinleme İngilizce materyalleri yayınlarına öncelik vermeyi planlıyoruz.

Aynı zamanda ülkemizde ne yazık ki “anlıyorum ama konuşamıyorum” diyen insanların çok fazla olduğunu gördüğümüz için web sayfamızda pratik, kolay ve hızlı İngilizce öğrenme tekniklerine sık sık vurgu yapacağız. Paylaşacağımız söz konusu teknikler vasıtasıyla, İngilizce kelimeler ve de eş anlamlılarını çok daha kolay ve etkili bir şekilde algılayıp çok daha uzun zaman hatırlayabilecek ve Akıcı ingilizce konuşma hususunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Yeri gelmişken hemen belirtelim ki; hızlı, kolay ve pratik İngilizce öğrenme tekniklerini biliyor olmak yetmez hayata geçirmek gereklidir. Söz konusu yöntemleri ve Pratik İngilizce konuşma seti içerisindeki mp3 biçimindeki kısa hikaye İngilizce eğitimleri içeriklerini mümkün olduğunca her gün bol tekrarlı bir biçimde uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Sizler de online İngilizce öğreniyorum diyorsanız, sitemizdeki eğitimleri ve tavsiyeleri yararlı buluyorsanız, işte bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızda 1 defa paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz. Yorum ve tavsiyelerinizle de bizlere destek olduğunuz için minnettarız.

Online İngilizce Öğrenme Dersleri

Temel İngilizce Başlangıç Seti

İngilizce öğrenmeye sıfırdan yeni başlayanlar ve biraz bilgisi olanlar için Rahat İngilizce eğitim setini öneriyoruz. Bu set içindeki mp3 hikaye derslerini dinleyerek, soru cevap tekniği ile konuşma pratiği yaparak kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.

Learn Real English Eğitim Seti

Gerçek İngilizce konuşmaları ve filmlerde konuşulan İngilizceyi ders kitapları okuyarak anlayamazsınız. Çünkü kitaplarda bulunmayan bir çok deyim ve ifadeler gerçek hayatta sıkça kullanılır. İngilizce seviyesi orta ve ileri olan arkadaşlarımıza Learn Real English setini öneriyoruz.

Bu seti indirmek için tıklayın!

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.