Pratik İngilizce Öğrenme Seti Learn Real English

Pratik İngilizce öğrenme dediğimiz zaman ders kitaplarını okuduğunuz zaman anlamayı değil, İngilizce filmleri anlayabilmeyi ve akıcı bir şekilde konuşabilmeyi kastediyoruz. Okuduğumu ve dinlediğimi anlıyorum ancak kendimi ifade edemiyorum diyen insanların geldikleri noktayı özetle şu şekilde anlatabiliriz. Yıllarca gittikleri okullarda İngilizce dersleri almışlardır.

İngilizce grameri büyük olasılıkla bir Amerikalı, İngiliz veya Kanadalıdan bile çok daha fazla bilirler. Pek çok İngilizce kelimenin anlamını bilirler. Seviye belirleme sınavlarına girdiklerinde iyi dereceler alabilirler. Ancak sıra iyi İngilizce konuşabilmeye geldiği vakit bir sıkılma halleri, panik ve stres dolu dakikalar yaşanır. Gramer kitaplarını okuduklarında anlarlar fakat İngilizce televizyon programlarını ve filmleri anlamazlar.

Okulda gördükleri İngilizce derslerinin yetmediğini düşünerek özel İngilizce kurslarına gidenler de “anlıyorum ama konuşamıyorum” halinden genellikle ileri gidemezler. Bunun nedeni de kurslarda kullanılan eğitim-öğretim tekniğinin okullarda takip edilen teknikle neredeyse aynı olmasıdır. Çuval dolusu para verip gittikleri İngilizce kurslarında daha fazla İngilizce kelime listesi ezberler, daha fazla gramer kitabı okurlar ve çok daha fazla sınava girerler ancak sonuç maalesef hüsrandır.

Benzer teknikleri kullanarak farklı neticeler alamazsınız. Bu sebeple ders kitapları talim ederek, gramer kurallarını ve sözcük listelerini ezberlemeye çalışarak, testler ve sınavlar çözerek geliştiremediğiniz İngilizce duyduğunu anlayıp konuşabilme yeteneğinizi, ancak farklı yöntemler deneyerek ilerletebilirsiniz. Bu pratik İngilizce öğrenme tekniklerinden size daha önce Effortless English seti metodu olarak bahsetmiştik. Bu programı özetle hatırlatmak gerekirse, teorik İngilizce yerine pratik İngilizce öğrenme teknikleri uygulamak diyebiliriz. Pratik İngilizce öğrenme nedir? Dinlemek ve bununla birlikte konuşmaktır. Effortless English sisteminde tekrarlı olarak İngilizce dinleme yaparsınız ve mini hikaye derslerinde uygulanan bol tekrarlı soru cevap yöntemiyle konuşma alıştırması yapabilirsiniz.

İşte bu yazıda sizlere tanıtacağımız Learn Real English programı, Effortless English programının kurucusu A.J. Hoge ve iki yakın arkadaşı Joe Weiss ile Kristin Dodds birlikte çalışmaları sonucu hazırlanmış sesli İngilizce dinleme derslerinden teşekkül ediyor.

İngilizce filmlerde duyduğunuz konuşmalar, gerçek hayatta konuşulan İngilizce ile tamamen aynıdır. Biliyoruz ki filmlerde izlediğimiz aktörler gerçek yaşamı yansıtıyorlar. Günlük konuşma İngilizcesinde de birçok deyimler, argo sözcükler, phrasal verbs denilen sözcük grupları ve de yaygın olan bir takım anlatım ifadeleri vardır. Bunların neredeyse hiçbirini okul kitaplarında göremezsiniz. Bu sebeple, okullarda ve kurslarda gramer kitaplarıyla İngilizce öğrenmeye çalışan biri, pratik İngilizce öğrenme konusundan uzak olduğu için, gerçek hayatta ve filmlerde konuşulan İngilizceyi anlama konusunda başarılı olamaz.

pratik İngilizce öğrenme setiLearn Real English setinde günlük hayatta kullanılan İngilizce ile hazırlanmış dersleri dinlersiniz. Vocabulary dersinde bu diyalogta kullanılan kelimeleri, slang ve deyimlerin anlamını öğrenirsiniz. Daha sonra mini hikaye adlı derste bu ilk defa öğrendiğiniz sözcüklerin uygulamalı olarak kullanıldığı keyifli, komik ve ayrıca gerçek üstü bir hikaye dinleyip, yöneltilen basit suallere hızlı ve güvenli bir sesle cevap verirsiniz.

Bu mini hikaye dinle ve cevapla tekniğini bol tekrarlı olarak uygulayıp çok iyi bir öğrenme gerçekleştirmiş olursunuz. Sonunda da Point of View dersine başlayıp, aynı hikayeyi farklı zaman tenslerinde dinleyip, ingilizce grameri çalışmadan İngilizce dil bilgisini uygun bir şekilde kullanmayı öğrenmiş olursunuz. Söz konusu setle çalışarak, farkında olarak veya farkında olmadan faydalanacağınız teknikleri şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Dinleme yaparak etkili İngilizce öğrenirsiniz.
  • Hikayelerle bilinçaltınızı öğrenme sürecine katarsınız.
  • Dinle ve cevapla tekniği ile etkili ve pratik İngilizce öğrenirsiniz.
  • Bol tekrarlı soru cevap yöntemi ile uzmanlaşarak öğrenmiş olursunuz.
  • Günlük hayatta konuşulan pek çok İngilizce kelime ve ifade kalıbını son derece kolay ve hızlı öğrenirsiniz.
  • İşte bu sözcükleri yalnızca anlamayı değil uygun bir biçimde kullanmayı öğrenmiş olursunuz.
  • Kitapları ve de gramer çalışmadan düzgünce cümle yapısı kurmayı keşfedersiniz.
  • Programı bitirdiğinizde gerçek hayatta kullanılan İngilizceyi anlayıp konuşabilirsiniz.

Şimdi tüm bunları toparlayacak olursak, Effortless English metoduyla hazırlanmış olan Learn Real English eğitim setini intermediate ve yukarı seviye İngilizce temeline sahip olan herkese öneriyoruz. (Temel ve intermediate seviye arasında olanlar bu yöntemlerle hazırlanmış olan Rahat İngilizce eğitim setini deneyebilirler.)

Artık biraz aşağıdaki videoyu izleyip eğitim seti ile ilgili A.J. Hoge’un anlattıklarını dinleyebilirsiniz. Bu arada, eğer videoda duyduklarınızı yüzde doksan nispetinde anlayabilirseniz söz konusu pratik İngilizce öğrenme seti sizin için idealdir. Bu orandan daha düşük oranda anlayabiliyorsanız Rahat İngilizce eğitim setiyle ilerlemeniz doğru olur.

Learn Real English eğitim setini inceleyip indirmek için tıklayın!

Pratik İngilizce Öğrenme Seti LRE

Learn Real English Seti İndirmek için tıklayın!

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.