Skype İngilizce Dersleri ile Konuşma Egzersizi

Skype İngilizce Dersleri ile Konuşma Egzersizi

Kolay İngilizce öğrenmek için bu güne kadar birçok alternatifi test etmiş olabilirsiniz. Bunlardan ilk akla gelen bir İngilizce kurs programına yazılmaktır. Ancak İngilizce kurs programlarının çoğu, okullarda izlenen eski metotların bir devamı niteliğinde, ders kitapları okuyup gramer kurallarına takılıp kalınarak eğitim-öğretim vermeye gayret ettiğinden dilediğiniz olumlu sonucu görememenize sebep olmuş olabilir. Dahası çok yüksek maliyetlere göğüs gererek kayıt olunacak özel İngilizce kursları, iş yaşamı içinde koşturan insanlar için pek pratik bir yol değildir.

Kursa gitmeden İngilizce öğrenmek için bir takım kitapları alıp, İngilizce dil bilgisi kurallarını öğrenmeye ve de İngilizce kelimeler ezberlemeye çalışıyor olmak da istediğiniz başarıyı sağlamamış olabilir. Bu durumda artık, İngilizce öğrenmenin yegane yolunun yurt dışına gitmek olduğuna inanmaya başlamış olabilirsiniz.

Ama bu haklı bir kanaat değildir. Hiç bir şekilde yurt dışına gitmediği halde akıcı İngilizce konuşan pek çok insan mevcut. Ayrıca İngilizce eğitimi için başka bir ülkeye çıktığı halde İngilizce konuşamadan geri dönenleri de hatırlamakta fayda var.

Yabancı ülkelerde İngilizce öğrenmek güzel bir uygulama olabilir. Bunun için ilk olarak temel düzeyde İngilizce anlayıp, derdinizi anlatabilecek bilgiye vakıf bir biçimde yurt dışına çıkmak lazımdır. Eğer böyle olmazsa oldukça problemli bir süreç ve büyük bir olasılıkla başarısızlıkla son bulacak bir tecrübe yaşamak kaçınılmazdır. Yurt dışı eğitim kurslarının çok yüksek maliyetlerini de göz önünde bulundurduğunuz zaman, işte bu hususta kararınızı vermeden önce çok daha akıllıca olan Skype sitesi üzerinden konuşarak İngilizce öğrenme alternatifini düşünmek faydalı olacaktır.

Skype İngilizce Konuşarak Öğren

Bu linke tıklayıp erişebileceğiniz konuşarak öğren yöntemi, ana dili İngilizce olan eğitimciler ile pratik konuşma eğitimleri sunan internet üzerinden bir program olarak düşünebilirsiniz. Normal İngilizce kurslarındaki dersliklerde sadece hafta içi ya da hafta sonu yapılan 3-4 saat süren İngilizce konuşma gruplarının aksine işte bu programda: yalnızca hafta içi 10 dk,yirmi dk veya otuz dakika süren eğitimler alabiliyorsunuz. Bir başka ifadeyle hafta içi Beş gün süresince ayarladığınız bir saatte kendi ana dili İngilizce olan eğitmen ile karşılıklı İngilizce konuşma pratiği yapıyorsunuz. Başta bu zaman çok kısa gibi görünebilir lakin, ders direk sizinle işlendiği için 10 kişilik bir sınıfla aldığınız derslerle hemen hemen benzer bir hesaba geliyor.

Diğer İngilizce kurs programlarından farkı:

  • İnternet üzerinden eğitim
  • Eğitmenle karşılıklı pratik konuşma
  • Ana dili İngilizce olan eğitmenler
  • İyi hazırlanmış bir eğitim izleme sistemi
  • Ücretsiz Deneme Dersi

Konuşarak öğren (İnter İngilizce) sistemini bedava test edebilirsiniz. İşte bu bağlantıya tıklayıp ücretsiz deneyin formunu doldurmak yeterli. Daha sonra kursun Türkiye tarafından birisi sizi arayıp bir takım genel bilgiler verdikten sonra kendi ana dili İngilizce olan bir eğitmen ile yapacağınız deneme konuşması için size elverişli bir saat belirliyor. Belirlenen saatte yabancı eğitimci sizi yurt dışından arayarak İngilizce durumunuzu ölçmek adına yaptığınız iş, sevdiğiniz şeyler gibi bir takım sorular yöneltiyor. Seviye durumunuz hakkında Türkiye şubesinden bilgi alabileceğinizi aktarıp görüşmeyi sonlandırıyor. Sonrasında Konuşarak Öğren Türkiye görevlisi sizi telefonla arayıp üyelik işlemleri hakkında size ayrıntılı bilgi aktarıyor.

Ücretsiz Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Burayı Tıklayın!

Konuşarak Öğren Programının İşleyişi

skype İngilizce konuşKonuşarak Öğren programına üye olduğunuz zaman tarafınıza bir giriş şifresi veriyorlar. Verilen şifre vasıtasıyla sisteme girdiğiniz zaman geçmiş ve gelecek derslerinizin içeriğini, öğretmeninizin değerlendirme notlarını ve bununla birlikte İngilizce çalışmalarrınızda kullanabileceğiniz bazı kaynakları görebiliyorsunuz.

İlk olarak dersleri gün içerisinde sizin ayarladığınız zaman içerisinde gerçekleştiriyorsunuz. Bu size çok büyük bir kolaylık ve esneklik sağlıyor. Kısacası bir İngilizce kursuna gitmek amacıyla yollarda zaman kaybı olmuyor. Konuşarak öğren eğitimleri Skype ile yapılıyor. Örneğin 20 dakikalık bir kurs tercih ettiyseniz ve saati 08.30 olarak belirlediyseniz. Hafta içi her gün 08.30’da yabancı öğretmeniniz sizi Skype’dan arıyor ve 08.50’ye dek ders yapıyorsunuz.

Derse ilk başladığınızda birazcık genel konulardan konuşma pratiği yapıyorsunuz. Sonrasında öğrenci sayfanızdan ulaşabileceğiniz her gün için İngilizce seviyenize göre ayarlanmış bir eğitim konusu işlemeye başlıyorsunuz. Ders konularına ait okuma parçaları ve de ingilizce kelime listeleri bulunuyor. Dersle ilgili öğretmeniniz size bir takım sorular soruyor ve karşılıklı konuşma pratiği gerçekleştiriyorsunuz. Dersin sonunda eğitmeniniz yapmış olduğunuz yanlışları size anlatıyor. Dersin bitiminde öğretmen, öğrenci panelinize söylediği yanlışlarınızı yazarak yaptığınız çalışmalarla alakalı puanlar veriyor.

Ayrıca gerçekleştirdiğiniz tüm pratik konuşma dersleri programa kaydediliyor. Böylece istiyorsanız ders görüşmelerinizi bilgisayarınıza indirip istediğiniz vakit bir daha dinleyerek işlediğiniz konuları pekiştirip yanlışlarınızı süratli bir şekilde telafi edebiliyorsunuz.

Konuşarak öğren online İngilizce programında öğretmeninizden memnun değilseniz Türkiye şubeyi arayarak eğitmen değiştirilmesini isteyebililyorsunuz. Aynı zamanda program süresince belirli sayıda ders erteleme ve eğitim dondurma hakkınız var. Bu şekilde yoğun olduğunuz ya da acil bir işiniz olduğunda işte bu haklarınızı kullanıp dersleri yine kendi programınıza göre belirleyebiliyorsunuz.

Ücretsiz Deneme Dersi Formunu Doldurmak İçin Tıklayın!

Başlangıç Seviyesi İçin İngilizce Eğitim Seti

Konuşarak Öğren programı içerisinde her ne kadar başlangıç seviyesi bulunsa bile, Skype üzerinden yapılan İngilizce konuşma derslerinde yabancı eğitmenlerle iletişim kurabilmek adına belli bir miktar temel İngilizce seviyesine sahip olmak gerekiyor. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için öncelikle kendini ifade edebilecek ve günlük konuşma İngilizcesini anlayacak kadar İngilizce seviyesinde olmalarını öneriyoruz.

Yeni başlayanlar için de, Rahat İngilizce programını tavsiye ediyoruz. Bu İngilizce setinde bulunan gramer eğitimleri ve konuya özel olarak hazırlanmış mini hikaye derslerini dinleme yoluyla etkili bir şekilde ve kolay İngilizce öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda mini hikaye mp3 derslerinde kullanılan bol tekrarlı dinle ve cevapla yöntemi ile daha ilk başlangıç seviyesinden itibaren kendi kendinize dinleme ve de konuşma pratiği yapma imkanı bulacaksınız.

Temel İngilizce Eğitim Seti İndirmek İçin Burayı tıklayın!

Sıfırdan başlayan biri, Rahat İngilizce setini ortalama 2 buçuk 3 ay içinde tamamlayabilir. Söz konusu eğitim setini tamamladıktan sonra iyi bir intermediate seviye İngilizce temeline gelmiş olacaksınız. Sonrasında Konuşarak Öğren programı bedava deneme dersine girip programa üyelik yaptırmak için kararınızı netleştirebilirsiniz. Şuan da hali hazırda İngilizce seviyem intermediate düzeyde diyorsanız, hemen aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz deneme dersi için formu doldurabilirsiniz.

Bedava Deneme için Burayı tıklayın!

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.